Lale Gazetesi
?Yeşil Bir Üniversite? Müjdesi...

?Yeşil Bir Üniversite? Müjdesi...

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kampüsünün ağaçlandırılması ve sulama suyu ihtiyacının karşılanarak daha yeşil bir üniversite olması için talimat verdi.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılan tesislerin açılışı ve temel atma törenine katılmak üzere Nevşehir’e gelen Orman ve Su İşleri bakanı Veysel Eroğlu’nu Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Murat Göktürk, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Rektör Prof. Dr. Mazhar Bağlı ve protokol üyeleri karşıladı.

Nevşehir Valiliğini ve Nevşehir Belediyesini ziyaret eden Bakan Eroğlu daha sonra Kapadokya ve Kültür Merkezinde düzenlen açılış ve  temel atma törenine geçti. Bakanlığın bugüne kadar Nevşehir için gerçekleştirdiği  yatırımlar ve bundan sonra yapılacak olan yatırımlar hakkında konuşmaların yapıldığı tören sonunda Bakan Eroğlu protokol üyeleri ile birlikte Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Orman Köylülerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi Sertifikası’ almaya hak kazananlara belgelerini taktim etti.

Törenden sonra ‘Okullar Hayat Buluyor Projesi’ kapsamında Merkez Recep Tayyip Erdoğan Fen ve Sosyal Bilimler Proje Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret eden ve okul  bahçesinde fidan diken Eroğlu, yapımı devam eden Nevşehir Külliyesini gezdi.

 

Toplu açılış ve temel atma töreninde konuşan Bakan Eroğlu, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nin sulama suyu ihtiyacının karşılanarak, daha yeşil bir üniversite konumuna getirilmesi için bakanlık yetkililerine talimat verdi. Bakan Eroğlu “Üniversite de sulama suyu sıkıntısının olduğunu biliyorum. Daha yeşil bir üniversite olması için burayı ağaçlandırarak ihtiyacı olan sulama suyunun da Nevşehir Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisi üzerinden damla sulama yöntemiyle giderelim. Bu hem bizim için pilot bir uygulama olur, hem de üniversite daha da  yeşillendirmiş oluruz” dedi. 

 Yorum Yap