Lale Gazetesi
Restoran ve kafelerin açılacağı tarih belli oldu

Restoran ve kafelerin açılacağı tarih belli oldu

Kabine toplantısı bugün toplanıyor. Toplantının gündeminde aşı ve yasaklar olacak. 

Milyonlarca vatandaş ve işyeri sahipleri kafe ve restoranların açılması haberini bekliyor. İşte konu ile ilgili normalleşme takviminden sızan bilgiler...

Korona önlemleri kapsamında kafe, restoran, kahvehane, hamam, düğün salonları kapatıldı. Ne zaman açılacağı ise merak konusu oldu. Yeni tedbirlerin alınması ya da mevcut tedbirlerin gevşetilmesi noktasında gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine toplantısına çevrilmişti.  
Yılın ilk Kabine toplantısı dün yapıldı. Toplantıda öncelikle korona virüsle mücadele kapsamında alınan tedbir kararlarının değerlendirildi. Önümüzdeki günlerde atılacak adımlar masaya yatırıldı. Bu kapsamda, sokağa çıkma kısıtlamalarının vakalar üzerinde etkisi değerlendirildi.

KAFE VE RESTORANLAR NE ZAMAN AÇILACAK?
Milyonlarca vatandaş, “Restoranlar ne zaman açılacak?”, “Kafeler ne zaman açılacak?” sorularını sıkça aratmaya başladı. Peki, bar, restoran, kafe, pastane, kıraathane açılacak mı? Restoran, kafe, pastane, kıraathanelerle ilgili yeni açıklama bekleniyor.

Edinilen bilgilere göre, normalleşme takviminin büyük oranda oluşmaya başladığı ve Şubat ayında kafe ve restoranların açılmasının öngörüldüğü belirtildi.

YÜZME HAVUZLARI, HAMAMLAR, SAUNALAR VE MASAJ SALONLARI AÇILACAK MI?
Korona tedbirleri kapsamında yüzme havuzları, hamamlar, saunalar ve masaj salonlarının da normalleşme takviminde Mart ayında açılmasının öngörüldüğü ifade edildi.

 Yorum Yap