Lale Gazetesi
JAKEM programı düzenlendi

JAKEM programı düzenlendi

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi Komutanlığı?nın (JAKEM), 2019-1?inci Dönem Branş Köpeği ve Kullanıcısı Kursu Kapanış Töreni münasebetiyle düzenlenen programa katıldı ve kursu başarıyla tamamlayan askeri personellere Kurs Bitirme Belgelerini takdim etti.

JAKEM Komutanlığı Köpek Gösterisi Alanı’nda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program; Kursiyerlerin, misafir Askeri Personelin ve JAKEM Komutanı Jandarma Albay Ercan Altın’ın konuşmaları ile devam etti.

Yapılan konuşmaların ardından dost ve kardeş ülkelerden Azerbaycan’dan 5, Kırgızistan’dan 1, Suriye Yerel Kolluk Gücünden 2 misafir askeri personel ile birlikte toplam 114 askeri kursiyere belgeleri Vali İlhami Aktaş ve protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Kurs Bitirme Sertifikalarının verilmesinin ardından, Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi’nde (JAKEM) bomba arama ve mayın, narkotik, arama-kurtarma ve özel operasyon konularında eğitim alan köpeklerin gösterilerinin ardından Tören Geçişi yapıldı.

JAKEM Komutanlığı tarafından yapılan ikramların ardından program sona erdi.

Vali İlhami Aktaş, programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Programa; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Cumhuriyet Başsavcısı A. Kürşat Şahin, Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Yüksel Yiğit, JAKEM Komutanı Jandarma Albay Ercan Altın, daire müdürleri, askeri erkan ve davetliler katıldı.

 Yorum Yap