Lale Gazetesi
Instagram nasıl ortaya çıktı?

Instagram nasıl ortaya çıktı?

Instagram Kurucu Ortağı Krieger, girişimcilik yolculuğunun doğru ortağı bulmakla başladığını belirterek "Türkiye’de ya da her neredeyseniz oradaki ekosistemi güçlendirmek için yeni yollar bulun." dedi.

Instagram Kurucu Ortağı Mike Krieger, Türkiye İhracatçılar Meclisince (TİM) Ticaret Bakanlığı'nın koordinasyonunda düzenlenen 8. Türkiye İnovasyon Haftası'nda Instagram'ın kuruluş hikayesini anlatarak, girişimcilik ve inovasyon konularına değindi. 

Brezilya Sao Paulo'da doğduğunu anlatan Krieger, çocukken arabalar gibi birçok şeyin nasıl çalıştığını merak ettiğini söyledi.

Dört yaşındayken babasının eve ilk bilgisayarlarını getirdiğini belirten Krieger, "Ben de onu kurcalama imkanı buldum. Çok fazla teknoloji eğitimi imkanı olan bir yerde olmamama rağmen, elimden geldiği kadar nesnelerin nasıl işlediğini görme imkanına sahiptim. İnternetin ilk dönemlerinde bile tarayıcımda üzerine tıklayabileceğin ‘kaynağı görüntüle’ yazan bir tuş vardı ve bu perdenin arkasına göz atmanı, her şeyin nasıl yapıldığını görmeni sağlıyordu. Böylece, web sitelerine kaynak kodu oluşturup, kendi web sitelerimi yapmaya ve kendimi eğitmeye çalışarak saatler harcadım." dedi.Yorum Yap