Lale Gazetesi
Hırsızlık zanlısı yakalndı

Hırsızlık zanlısı yakalndı

Kayseri, Niğde ve Nevşehir'de bir otomobil, bir kamyon, 16 büyükbaş hayvan, 1 ton 140 litre mazot ve bir araçtan plaka çalınmasıyla ilgili 3 zanlı gözaltına alındı.

Kayseri, Niğde ve Nevşehir'de bir otomobil, bir kamyon, 16 büyükbaş hayvan, 1 ton 140 litre mazot ve bir araçtan plaka çalınmasıyla ilgili 3 zanlı gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, kentteki farklı adreslerde bir çok hırsızlık olayının gerçekleşmesi üzerine çalışma başlattı. Bu çerçevede yapılan incelemelerde D.Y.'nin hırsızlık olaylarına karıştığı tespit edildi. Sahte plaka takılı çalıntı bir araç kullandığı belirlenen zanlı, teknik ve fiziki takibe alınarak Fevziçakmak Mahallesi'nde kovalamaca sonucu yakalandı.

Farklı 3 suçtan hakkında yakalama kararı ve 4 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu tespit edilen zanlının üst aramasında 1 ruhsatsız tabanca, 25 fişek, 1 kuru sıkı tabanca, 1 sahte nüfus cüzdanı bulundu.

D.Y. ile birlikte hırsızlık olaylarına karıştığı belirlenen U.K. ve çalıntı malları satın alan H.E. de kent merkezinde gözaltına alındı.Yorum Yap