Lale Gazetesi
Altında sert dalgalanma

Altında sert dalgalanma

ABD'de yardım paketinin imzalanması ile yükselişe geçerek 1.900 dolara çıkan ons altın, 1.980 doların altına çekildikten sonra 1.885 dolarda dengelendi. İç piyasada ise gram altın 463 TL seviyesini gördükten sonra tekrar 455 TL bandına çekildi.

ABD Başkanı Donald Trump, daha önce imzalamayacağını açıkladığı yardım ve hükümet fonlama paketini imzalayınca, zayıflayan doların da etkisiyle 1.900 doları gören ons altın daha sonra 1.877 dolara kadar çekildi.

Ünlü Menkul Değerler Araştırma’dan Murat Akyol, ons altının “haftaya iyimser başladığına” işaret ederek, şöyle dedi:

“Küresel piyasalardaki tatilin işlem hacimlerini belirgin şekilde aşağı çekmesi ons altın üzerinde de etkisini gösterirken geride bıraktığımız haftada fiyatların ağırlıklı olarak yatay seyrettiğini gördük.

“Yeni haftaya başlarken ise ABD Başkanı Trump’ın mali teşvik paketi ve federal hükümet harcama tasarısını onaylaması ile dolar endeksi üzerinde oluşan baskı ons altının yukarı yönlü hareket etmesini sağlıyor.

“Bu kapsamda fiyatların bir kez daha 1900 dolar sınırına yaklaştığını görüyoruz. Teknik açıdan bakıldığında 1910 doların direnç noktası olduğunu düşünürsek bu seviyenin aşılıp aşılamayacağını takip edeceğiz.Yorum Yap